Първото правило на съня от съновникът
Ако имате късмета да заспивате мигновено след като сте положили глава на възглавницата, това не означава, че през цялата нощ спите във фазата на дълбокия лечебен сън. Въпреки, че заспивате бързо и не се събуждате, е възможно сънят ви да не достига фазата на дълбокия R.E.M. /Ар.И.Ем./ сън, когато се натрупва енергия в черния дроб и мускулите, а жлезите с вътрешна секреция отделят и натрупват хормони, предназначени за живота ви в утрешния ден.- от съновникът
Второто
Въпреки, че четенето на книга, пиенето на мляко или алкохол могат да подобрят способността ви да заспивате, те нямат никаква полза за постигането на дълбокия лечебен R.E.M. сън.
Третото
Въпреки, че нощните грижи и хранене на бебета и малки деца може да развали съня, натрупването на енергия и полезният ефект на отделянето на хормони по време на дълбокия R.E.M. сън могат да бъдат постигнати чрез кратки сесии на отпускане и медитация, провеждани по специален начин.
Четвъртото
Възможно е да постигнете пълноценен и прекрасен сън, дори когато работите на смени, и по – специално в случаите на редуване на нощни и дневни смени.
Петото
Прозяването не е нелечимо, а представлява несъзнателна реакция, предизвикана от автономната нерва система, и може да бъде преодоляно чрез едно много просто упражнение.
Шесто
Не на всеки са достатъчни осем часа сън, а дори и когато на определен човек осем часа по принцип са достатъчни, необходимото време за сън се различава всяка нощ и не зависи само от умората и активността през деня. Ефективното отделяне на хормони е един от основните фактори и е сравнително лесен за контролиране.
Седмо
Въпреки, че лекарствата и фармацевтичните продукти обикновено могат да ви спасят в момент, когато е почти невъзможно да заспите, те не разрешават истинския и дълбоко скрит проблем и често водят до други странични ефекти и проблеми. (Лекарствата трябва да бъда използвани само като временно решение, а истинските усилия трябва да бъдат насочени към подсилване на нервната система и възстановяване на правилното и полезно функциониране на биологичния часовник и оттам на съня).
Related